Používame cookies, aby sme zabezpečili najlepší zážitok pri používaní našich stránok. Ak nevykonáte zmenu nastavenia, súhlasíte s ich používaním.

Prihlásiť

Logo vknovemesto.sk

Kalendár udalostí klubu

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
6
7
8
9
10
13
14
15
16
17
20
21
22
24
27
28
30
31

EXO hosting

TOPlist

Darujte 2% z dane za rok 2022

Vážení športoví priatelia,
partneri, sponzori, rodičia, členovia a fanúšikovia,
dovoľte, aby sme sa na Vás aj tento rok
obrátili s prosbou o poukázanie Vašich 2%/3% z dane
do nášho
Volejbalového klubu Nové Mesto nad Váhom.

Prostriedky z 2%/3% z dane plánujeme hlavne použiť
na projekty a programy v oblasti rozvoja mládeže,
pre dievčatá a chlapcov na základných školách
a ich radosť z pohybu.

Ďakujeme za podporu!
Spoločne pre šport.

Ako postupovať:

Postup pre zamestnanca

 1. Do 15.02.2023 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň.
 2. Potom požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti.
 3. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3,00 €. Ak ste v roku 2021 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín a máte o tom potvrdenie, môžete v prospech prijímateľa poukázať 3% z Vašej zaplatenej dane - podrobnejšie informácie nájdete tu ->.
 4.  Prečítajte si pozorne celé Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby, v ktorom sú pred-vyplnené naše údaje.
 5.  Do Vyhlásenia doplňte sumu, ktorú nám chcete poukázať a prosím zaškrtnite v tlačive príslušný súhlas so zaslaním Vašich údajov, aby sme sa dozvedeli, kto nám danú sumu daroval.
 6.  Obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie ... spolu s Potvrdením ..., možno podať do konca druhého kalendárneho mesiaca nasledujúceho po skončení obdobia pandémie na daňový úrad podľa Vášho bydliska – adresu si nájdete TU.
 7.  Daňové úrady majú 90 dní od splnenia podmienok na to, aby previedli Vaše 2%/3% v náš prospech.
Tlačivá na stiahnutie (obe sú editovateľné PDF):
 • - Fyzické osoby poukazujú v roku 2023 2% z dane, dobrovoľníci môžu poukázať 3% z dane.
 • - Obe tlačivá sa podávajú výlučne na daňový úrad podľa Vášho bydliska.
  - IČO sa zarovnáva sprava a ak obsahuje menej ako 12 čísiel, nepoužité polia ostávajú prázdne.

  - Čísla účtov prijímateľov nepotrebujete, ani ich nikde neuvádzate, nakoľko peniaze na účty prijímateľov prevádzajú daňové úrady, nie Vy. Vy platíte celú daň daňovému úradu.

Postup pre fyzické osoby

ktoré si sami podávajú daňové priznanie v roku 2023

 1. Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov fyzickej osoby - to je maximálna suma, ktorú môžete poukázať v prospech prijímateľa, poukázať môžete aj menej ako 2%, musí však byť splnená podmienka minimálne 3,00 € pre prijímateľa.
 2. V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 1 prijímateľa. Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:
  IČO:   34005668  - sprava, pred číslom zostanú štyri voľné kolonky
  Obchodné meno (názov):   Volejbalový klub Nové Mesto nad Váhom o.z.
  Právna forma:   Občianske združenie
  Sídlo: Ulica: Javorinská
              Číslo:  19
              PSČ:    91501
              Obec:  Nové Mesto nad Váhom
 3. Prosíme zaškrtnite v tlačive príslušný súhlas so zaslaním Vašich údajov, aby sme sa dozvedeli, kto nám danú sumu daroval (meno a adresa… NIE však poukázaná suma).
 4. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31.3.2023) elektronicky na Finančnú správu, alebo ak nemáte povinnosť elektronickej komunikácie na Váš daňový úrad ( podľa Vášho bydliska - adresu si nájdete TU) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.
 5. Daňový úrad po kontrole údajov a splnení všetkých podmienok má zákonnú lehotu 90 dní na to, aby previedol sumu, ktorú ste poukázali v náš prospech.

Odkazy na tlačivá:

Doplňujúce info:

 • - Fyzické osoby poukazujú v roku 2023 2% z dane, dobrovoľníci môžu poukázať 3% z dane, ak ste v roku 2021 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín a máte o tom potvrdenie, ktoré je potrebné povinne priložiť k daňovému priznaniu - podrobnejšie informácie nájdete tu ->.
 • - IČO sa zarovnáva sprava a ak obsahuje menej ako 12 čísiel, nepoužité polia ostávajú prázdne.
 • - Okrem daňového priznania už nepodávate na poukázanie 2% z dane žiadne iné tlačivo, čiže ani samotné tlačivo Vyhlásenia pre fyzické osoby už nepodávate.
 • - Čísla účtov prijímateľov nepotrebujete, ani ich nikde neuvádzate, nakoľko peniaze na účty prijímateľov prevádzajú daňové úrady, nie Vy. Vy platíte celú daň daňovému úradu.

Postup pre právnické osoby

na poukázanie 1,0% (2%) pre právnické osoby v roku 2023

 1. Právnické osoby môžu poukázať 1,0% (2%) z dane aj viacerým prijímateľom, minimálna výška v prospech jedného prijímateľa je 8,00 €.
 2. Vypočítajte si Vaše 1,0% (2%) z dane z príjmov právnickej osoby – to je maximálna suma, ktorú môžete poukázať v prospech prijímateľa/prijímateľov, poukázať môžete aj menej ako 1,0% (2%), musí však byť splnená podmienka minimálne 8,00 € na jedného prijímateľa.
 3. POZOR:
  a) Ak právnická osoba (firma) v roku 2021 až do termínu na podanie daňového priznania a zaplatenie dane (zvyčajne do 31.3.2023) NEDAROVALA financie vo výške minimálne 0,5% z dane na verejnoprospešný účel (aj inej organizácii, nemusí byť iba prijímateľovi), tak môže poukázať iba 1,0% z dane - vyznačí v daňovom priznaní, že poukazuje iba 1,0% z dane.
  b) Ak právnická osoba (firma) v roku 2021 až do termínu na podanie daňového priznania a zaplatenie dane (zvyčajne do 31.3.2023) DAROVALA financie vo výške minimálne 0,5% z dane na verejnoprospešný účel (aj inej organizácii, nemusí byť iba prijímateľovi), tak môže poukázať 2% z dane - označí v daňovom priznaní, že poukazuje 2% z dane (tak ako po minulé roky).
 4. V daňovom priznaní pre právnické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 1,0% (2%) z dane v prospech 1 prijímateľa. Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:
  IČO:   34005668  - sprava, pred číslom zostanú štyri voľné kolonky
  Obchodné meno (názov):   Volejbalový klub Nové Mesto nad Váhom o.z.
  Právna forma:   Občianske združenie
  Sídlo: Ulica: Javorinská
              Číslo:  19
              PSČ:    91501
              Obec:  Nové Mesto nad Váhom
 5. Prosíme zaškrtnite v tlačive príslušný súhlas so zaslaním Vašich údajov, aby sme sa dozvedeli, kto nám danú sumu daroval.
 6. Riadne vyplnené daňové priznanie odošlite elektronicky, alebo ak nemáte povinnosť elektronickej komunikácie s Finančnou správou, tak doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania na Váš daňový úrad ( podľa Vášho bydliska - adresu si nájdete TU) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.
 7. Daňový úrad po kontrole údajov a splnení všetkých podmienok má zákonnú lehotu 90 dní na to, aby previedol sumu, ktorú ste poukázali v náš prospech.

Odkazy na tlačivá:

Doplňujúce info:

 • - IČO sa zarovnáva sprava a ak obsahuje menej ako 12 čísiel, nepoužité polia ostávajú prázdne.
 • - Okrem daňového priznania už nepodávate na poukázanie 2% z dane žiadne iné tlačivo, ako napríklad kópie darovacích zmlúv, atď. – tie sú dôležité až pri prípadnej kontrole.
 • - Čísla účtov prijímateľov nepotrebujete, ani ich nikde neuvádzate, nakoľko peniaze na účty prijímateľov prevádzajú daňové úrady, nie Vy.

Ako nám môžete ešte pomôcť:

 1.  Zdieľajte, prosím, túto výzvu s priateľmi na sociálnych sieťach (tlačidlá pod nadpisom tohto článku).
 2.  Môžete si stiahnuť našu žiadosť pre Vášho zamestnávateľa, aby nám aj ako právnická osoba venoval 2% z dane:
 3.  Ak viete o nejakej organizácii, ktorej by sme mohli poslať žiadosť na 2% z dane, napíšte nám prosím jej adresu na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., radi im žiadosť zašleme.