31

EXO hosting

TOPlist

Víťazný vstup mužov do sezóny 2017/18

V nedeľu 1.10.2017 odštartovali naši muži novú sezónu v 1.lige mužov. Na domácej palubovke sme si v dvoj zápase zmerali sily s dlhoročným účastníkom 1. ligy s tímom ŠK Komjatice. Po letnej príprave, ktorá trvala od 1. augusta sme tak zahájili nový súťažný ročník. Tím Komjatíc predvádza tradične bojovný volejbal a tak sa očakával napínavý a vyrovnaný zápas. Predpoklady napínavého zápasu sa potvrdili a na ihrisku mohli diváci sledovať bitku o body v tabuľke.

1.zápas: VK Nové Mesto nad Váhom – ŠK Komjatice 3:2 (-21,22,20,-24,12)

Prvý zápas sezóny sa niesol v chladnom duchu a domáci hráči vstúpili do zápasu veľmi vlažne. V prvom sete sme nášmu súperovi uľahčovali hru veľkým množstvom našich chýb a hostia z Komjatíc ho získali vo svoj prospech. Od druhého setu sme zlepšili hru a postupne sme sa začali viacej presadzovať. Druhý aj tretí set sme po pomerne zlepšenej hre získali vo svoj prospech a ujali sa vedenia v zápase 2:1. Do štvrtého setu sme vstúpili takisto lepšie ako náš súper a všetko naznačovalo tomu, že zápas dovedieme do úspešného konca, už vo štvrtom sete. Súper však lepšie zvládol koncovku a doviedol tak zápas do tiebreaku. V piatom rozhodujúcom sete novomešťania, už kontrolovali hru a doviedli tak zápas do víťazného konca. Našu hru však počas celého zápasu sprevádzalo množstvo chýb predovšetkým na servise, kde sme chybovali až 25 krát.

2.zápas: VK Nové Mesto nad Váhom – ŠK Komjatice 3:1 (17,-19,19,23)

Do druhého zápasu sme vstúpili s cieľom minimalizovať počet vlastných chýb a skvalitniť podanie. Tento cieľ sa nám podarilo naplniť, keď sme počet chýb na podaní znížili na 16 a pridali k tomu 9 es. V druhom zápase sme zlepšili aj ostatné herné činnosti a prvý set sme získali s pohodlným náskokom 25:17. V druhom sete sme poľavili v koncentrácii a súper z Komjatíc naše zaváhanie využil a získal druhý set vo svoj prospech. Tretí a štvrtý set sa opäť vrátila koncentrácia do nášho družstva a do konca zápasu sme, už kontrolovali priebeh zápasu a aj druhý zápas sme dotiahli do úspešného konca s plným bodovým ziskom.

Naši muži si pripísali po prvom dvojzápase dve víťazstvá a päť bodov. V 1. lige mužov štartuje túto sezónu 11 družstiev a bude to tuhý boj o prvé miesto v tabuľke. Držíme nášmu mužskému družstvu palce a prajeme im, čo najviac úspechov počas sezóny a tešíme sa na Vašu podporu.