Používame cookies, aby sme zabezpečili najlepší zážitok pri používaní našich stránok. Ak nevykonáte zmenu nastavenia, súhlasíte s ich používaním.

Prihlásiť

Logo vknovemesto.sk

Kalendár udalostí klubu

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
7
8
9
10
11
12
15
16
17
18
19
21
22
23
24
25
26
29
30
31

EXO hosting

TOPlist

Juniori na čele skupiny Západ

V dňoch 18-19.11.2017 sa v našej Športovej hale a na Základnej škole na Tematínskej ulici odohral prvý z dvoch plánovaných kvalifikačných turnajov o postup na Majstrovstvá Slovenska v kategórii juniorov. Oproti minulej sezóne sme prišli o trojicu hráčov (Paulech, Stejskal, Žinčík), no posilnili sme o dvoch hráčov z našich mladších kategórií (Stanek, Slovák). Turnaj sa hral klasickým spôsobom na 3 víťazné sety so začiatkami zápasov o 11-tej, 14-tej a 17-tej hodine.

COP Trenčín – VK Nové Mesto 2:3

Zápas s Trenčínom sme odohrali netradične už v stredu a z dôvodu časového vyťaženia našej haly sme ho odohrali v Trenčíne. Do zápasu sme nevstupovali ako favoriti, no išli sme do zápasu s cieľom pokúsiť sa súpera potrápiť a prípadne mu uchmatnúť aj nejaké body. To sa nám aj podarilo. Hoci súper miestami úplne dominoval, my sme sa dokázali kolektívnou hrou zomknúť a súperovi vzdorovať. V skrátenom piatom sete sme dokázali súperovi oplatiť porážku z májových MSR a z Trenčína si vezieme cenné víťazstvo a 2 body do tabuľky.

VK Nové Mesto – VKP Bystrina SPU Nitra 3:0

Do zápasu s Nitrou sme vstupovali v pozícii rovnocenných súperov. Nitra pred sezónou posilnila o hráčov z VKP Bratislava (Mačuha, Gera), čiže sme vedeli, že nás nečaká ľahký súper. Stretnutie bolo ako na hojdačke, bolo cítiť, že ide o dôležitý zápas a tak nikto nechcel spraviť chybu. Nám sa podarilo v prvých dvoch setoch zvíťaziť najtesnejším možným rozdielom a tretí set sme si už postrážili a konečne naplno zabodovali. Po zápasoch s dvomi najvážnejšími konkurentmi v boji o postup sme sa pripravovali na ďalších, nemenej húževnatých súperov.

VK Nové Mesto – VK Prievidza 3:0

Do súboja s Prievidzou vyslalo trénerské duo Minárik-Šujan už osvedčenú zostavu z predchádzajúcich zápasov, aby následne počas zápasu mohli dať priestor aj mladším, menej vyhratým hráčom. Súper prišiel s veľmi mladou zostavou a spoliehal sa najmä na extraligového hráča Kudru. My sme aj cez malé herné výpadky dokázali súpera poraziť a dať priestor na oddych ťahúňom družstva.

VK Nové Mesto – VKP Bratislava 3:0

V zostave Bratislavy sa nachádzali hráči, ktorí sa nevošli na súpisku Nitry a išlo tým pádom hlavne o mladých hráčov. Proti súperovi sme opäť začali v najsilnejšom zložení a pokiaľ sme zápas kontrolovali, tréneri dali možnosť aj hráčom, ktorí začali zápas na lavičke. Tento ťah sa trénerom vydaril a aj cez mierne podcenenie súpera v prvom sete sme mali zápas pevne vo vlastných rukách a súpera sme jednoznačne porazili.

VK Nové Mesto – HIT Trnava 3:0

Záverečný zápas nás čakal proti celku Trnavy. Trnava sa vyznačuje bojovným výkonom a jej hráči hrajú spolu v takmer nezmenenej zostave už niekoľko sezón, čiže sa už dobre poznajú. Pred zápasom sme oslabili o kapitána Pokopca a Michala Zemana, ktorí mali klubové povinnosti na extraligovej Myjave. Zápas sme kontrolovali my, no v druhom a treťom sete sa súper snažil o narušenie našej koncentrácie za pomoci nešportového správania, vulgarizmov a neslušných posunkov, za čo boli jeho hráči aj členovia realizačného tímu odmenení aj kartovým trestom. Takéto správanie na volejbalovú palubovku nepatrí, a my sme im predviedli, že volejbal sa dá hrať aj slušne a súpera sme jednoznačne porazili.

 

Celkovo sme po prvom z dvoch kvalifikačných turnajov na priebežnom prvom mieste s piatimi víťazstvami. Na čele tabuľky je aj naša kadetská zložka a veríme, že dosiahnuté úspechy pretavíme do výborných výkonov aj na Majstrovstvách Slovenska.