30

EXO hosting

TOPlist

SVF: Dôležitá výhra Trnavy v Novom Meste, COP Nitra bez šance na play off

V nadstavbovej skupine extraligy žien o 5.-10. miesto sa v sobotu hrali dva zápasy.

V dôležitej "bitke" o ôsme miesto znamenajúce účasť v play off vyhrali volejbalistky Hit UCM Trnava na palubovke VK Nové Mesto nad Váhom a udržali sa v hre o postup do vyraďovacích bojov. Trnava je deviata, na Nové Mesto stráca dve víťazstvá a štyri body, na Spišskú Novú Ves takisto dve víťazstvá, ale päť bodov. Do konca nadstavby odohrajú všetky tímy ešte štyri zápasy. Z hry o postup do play off vypadli po prehre 2:3 s VTC Pezinok-Bilíkova volejbalistky COP Nitra, ktoré tak budú o udržanie sa v najvyššej súťaži bojovať v prelínačke.

Extraliga žien - nadstavbová časť
skupina o 5.-10. miesto - 4. kolo

VK Nové Mesto nad Váhom - Hit UCM Trnava 1:3 (18, -20, -23, -22)
Rozhodovali: Čuntala a Kováč, 230 divákov.
Nové Mesto: Balberčáková 3, Rešutíková 7, Melicherová 12, Ráchelová 6, Chárová 15, Martáková 6, libero Vojtechová (Tokošová 0, Magyarová 8). Trénerka: L. Šujanová.
Trnava: Slezáková 9, Melišová 8, Lukáčová 1, Behúnová 7, Režná 15, Doluda 18, libero Gondeková (Kočišová 4, Vasková 6, Schvábová 0). Tréner: P. Bernáth.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Diana Gondeková (Trnava)

Na pôde Nového Mesta sa dnes odohralo bojovné stretnutie, v ktorom išlo o veľa, teda o postupové miesto do play off. Zápas začali lepšie domáce hráčky, keď zvíťazili v prvom dejstve 25:18. Od druhého setu však začali diktovať tempo hry hosťujúce hráčky, ktoré vyrovnali na 1:1. V koncovke tretieho setu domáce hráčky vyhrávali 23:22, no Trnavčankám sa podarilo vyhrať tento set v pomere 25:22 a štvrtý takisto ovládli, čiže sa tešili z výhry 3:1 a dôležitých troch bodov do tabuľky.

Lucia Šujanová, trénerka Nového Mesta: "Gratulujem Trnave k víťazstvu. Dobre sme podávali, ale to je všetko. Chýbala mi disciplína a odvaha na útoku. Hrali sme veľmi čitateľne. Boj o play off si predstavujem inak."

Pavel Bernáth, tréner Trnavy: "Dôležitá a cenná výhra. Doslova sme vydreli sme tretí a štvrtý set. Nevzdali sme sa a preto ešte stále žijeme!"