26
29
30

SVF: Boj o play-off vrcholí: Trnava sa priblížila k Novému Mestu nad Váhom

V extralige žien sa v nedeľu hrali dva zápasy nadstavbovej skupiny o 5.-10. miesto. Vrcholí boj o play off.

Dôležité päťsetové víťazstvo na palubovke COP Nitra zaznamenali volejbalistky Hit UCM Trnava, keď otočili priebeh z 1:2 a dostali sa reálne do hry o postup do vyraďovacích bojov. NaVK Nové Mesto nad Váhom a BK 97 Stova Spišská Nová Ves už strácajú zverenkyne trénera Pavla Bernátha len jedno víťazstvo. Spišiačky však majú zápas k dobru. COP Nitra prehrala v nadstavbe štvrtý tajbrejk, celkovo v sezóne už ôsmy.

Volejbalistky Nového Mesta nad Váhom prehrali cez víkend doma aj druhý zápas, keď v sobotu podľahli Trnave a dnes VTC Pezinok-Bilíkova 1:3. Nováčik sa tak o postup do play off ešte môže strachovať. Do konca nadstavby ešte odohrajú Nové Mesto aj Trnava po tri zápasy.

Extraliga žien - nadstavbová časť
skupina o 5.-10. miesto - 4. kolo

VK Nové Mesto nad Váhom - VTC Pezinok-Bilíkova 1:3 (-19, 20, -19, -23)
Rozhodovali: Heitlinger a Dovičovič ml., 140 divákov.
Nové Mesto: Ráchelová 6, Rešutíková 6, Melicherová 15, Balberčáková 4, Chárová 16, Magyarová 16, libero Vojtechová (Martáková 0, Tokošová 0). Trénerka: L. Šujanová.
Pezinok: Fartelová 11, Beneková 11, Jelínková 19, Maštalírová 14, Rusová 9, Ella Erteltová 2, libero Šipošová (Mitrengová 0, Andrišinová 1, Havelková 1, Tereňová 0). Tréner: J. Hančák.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Kristína Maštalírová (Pezinok)

V nedeľu 11.2. uzatvorili novomestské volejbalistky 5 zápasovú šnúru domácich zápasov v nadstavbovej časti v skupine o 5-10 miesto proti družstvu VTC Pezinok Bíliková. V prvom sete začalo stretnutie vyrovnane a obe družstvá sa ťahali bod po bode. Koncovka úvodného dejstva napokon patrila hosťujúcemu tímu, ktorý spravil menej chýb ako domáce hráčky a zvíťazil 25:19. Druhý set mal podobný priebeh ale so šťastnejším koncom pre domáce hráčky, ktoré vyrovnali stav setov na 1:1. Tretí set opäť domáce hráčky vyprodukovali viacej chýb a Pezinok sa ujal vedenia 2:1. Vo štvrtom sete sa išlo na technický oddychový čas za stavu 12:8 pre domáce hráčky. Od tohto stavu sa však hrala vyrovnaná partia so šťastnejším koncom pre Pezinok, ktorý zvíťazil v celom zápase 3:1 na sety.

Lucia Šujanová, trenerka VK Nové Mesto n/V: "Odohrali sme lepší zápas ako včera. Dnes sme si zaslúžili aspoň bod. Bude to boj až do konca nadstavby, ale máme to vo svojich rukách. Nepovažujem ukončenie zápasu zo strany rozhodcov za férové."

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Gratulujem dievčatám k víťazstvu a som rád, že sme zvládli dva ťažké zápasy po sebe. Ani v dnešnom zápase nebol náš výkon ideálny a to hlavne po technickej, ale aj taktickej stránke. Aj napriek tomu som rád, že sme tento víkend zvládli s dvoma výhrami a dúfam, že budúci víkend to bude z našej strany lepšie, lebo nás čakajú ešte ťažšie zápasy."