26
29
30

SVF: STRABAG, UKF Nitra, Slávia EU a Kežmarok v semifinále

V sobotu boli na programe druhé štvrťfinálové zápasy play off extraligy žien, po ktorých poznáme kompletný zoznam semifinalistov. O medaily budú hrať STRABAG Volleyball Club, Volley project UKF Nitra, Slávia EU Bratislava a KV MŠK Oktan Kežmarok. O 5.-8. miesto budú hrať VK EPERIA Prešov, VTC Pezinok-Bilíkova, VK Nové Mesto nad Váhom a BK97 Stova Spišská Nová Ves.

Extraliga žien, play off, štvrťfinále - 2. zápasy (na 2 víťazstvá) - 10.3.2018

VK Nové Mesto nad Váhom - Volley project UKF Nitra 0:3 (-14, -17, -17) - konečný stav série 0:2
Rozhodovali: Gerboc a Heitlinger.
Nové Mesto nad Váhom: Rešutíková 2, Martáková 5, Turčíková 2, Chárová 11, Magyarová 5, Ráchelová 2, libero Vojtechová (Melicherová 3, Balberčáková 2, Blizmanová 2, Tokošová 0). Trénerka: L. Šujanová.
Nitra: Richweissová 9, Müller 5, Lukovič 11, Konečná 10, N. Stümpelová 9, De Paula 4, libero Poláčková (Hradecká 0, Do Monte 2). Tréner: T. Sarna.

V sobotu 10.3. sa na palubovke Nového Mesta odohral historicky prvý zápas play-off extraligy žien pre domáce hráčky. UKF Nitra potvrdila na novomestskej palubovke jej druhé miesto po nadstavbovej časti a počas celého zápasu hráčky Nitry dominovali na ihrisku. Prvý set vyhrali jednoznačne hosťujúce hráčky, keď nedovolili domácim hráčkam nič a zvíťazili 25:14. Druhý set bol do jeho polky vyrovnaný avšak skúsenejšie hostky v koncovke zabrali a zvíťazili v 2. Sete 25:17. Tretí bol v rovnakom duchu ako ten druhý hráčky UKF si nijako vážnejšie neskomplikovali cestu do semifinále playoff a vyhrali tretí set 25:17 a v celom zápase 3:0 na sety a zaslúžene postúpili do bojov o postup do finále extraligy žien.

Lucia Šujanová, trénerka Nového Mesta nad Váhom: "Gratulujeme UKF Nitre k zaslúženému postupu. Súper mal v sérii jednoznačne navrch a potvrdil úlohu favorita, čo bola pre UKF povinnosť. Dnes to bol z našej strany podstatne lepší výkon. V prvom sete sme ešte nedokázali dodržať niektoré veci, čo sme si stanovili. Od druhého setu sme dokázali vzdorovať s kvalitným súperom do stavu šestnásť. Bohužiaľ sa nám nepodarilo hráčky Nitry potrápiť až do úplného záveru setov. V koncovkách sa naplno prejavili skúsenosti. Chceme skončiť v súťaži čo najlepšie, od zajtra sa už sústredíme na zápas o umiestnenie so Spišskou Novou Vsou."